Nawiedzenie

Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana (...) (Łk 1,39-56).

* * *

Maryja uczy nas dziś trzech postaw:

1. "Poszła z pośpiechem". Niekoniecznie chodzi tu o to, aby się spieszyć. Może bardziej chodzi o to, by spieszyć z pomocą. To znaczy, by dobrych natchnień nie odkładać na później. Nie mówić sobie: inni się tym zajmą, nie ma co się wyrywać itd. Czasem może faktycznie nie ma co się wyrywać, ale czasem trzeba zobaczyć, że ta dobra myśl, która zachęca mnie do tego, aby wstać i pójść, wyruszyć w drogę jest teraz i dla mnie.

2. "W góry". Nasza droga do Boga i drugiego człowieka ma być drogą w górę. To znaczy, że nie będzie łatwa. Będzie kosztować i będzie wymagać wysiłku we wspinaniu się: w przekraczaniu swoich ograniczeń i swoich oczekiwań, by pozostać nisko na poziomie święteg spokoju. To droga, którą św. Jan Paweł II określił zwięźle: "Musicie od siebie wymagać nawet jeśli nikt od was nie będzie wymagał".

3. "Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie". Maryja zaprasza Cię dziś, byś tak samo jak Ona odnajdywał w sobie dobre słowo dla drugiego człowieka. To słowo błogosławieństwa, które wypowiedziała Maryja sprawiło, że w Elżbiecie poruszyło się dzieciątko - poruszyło się życie. Podobnie i Ty masz znajdować w sobie słowa, które będą w drugim człowieku budzić życie, odkrywać w drugim dobro, które w sobie nosi.

Maryjo, bądź naszą Nauczycielką życia. Prowadź nas do swego Syna!

Cytat

Panie, proszę zalej me rany oliwą swego Miłosierdzia.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem