zapalka

Mówił im dalej: Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha. I mówił im: Uważajcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co ma (Mk 4,21-25).

* * *

Matka Teresa z Kalkuty mawiała: "Lepiej jest zapalić świecę niż przeklinać ciemności". Sam, gdy wielokrotnie staję przed jakimś wyzwaniem, którego ogrom mnie przerasta doświadczam pokusy: "Po co cokolwiek robić, skoro to i tak nie rozwiąże problemu?" Często jesteśmy kuszeni do działania tylko wtedy, gdy z góry jesteśmy przekonani, że przyniesie ono rozwiązanie problemu lub zaradzi jakimś niedostatkom. Jednak najtrudniej jest podjąć działanie wtedy, gdy wiemy, że nie może ono zaradzić brakom, które napotykamy. Ale czyż właśnie takie działanie - wbrew wszystkiemu, wbrew zdrowemu rozsądkowi - nie jest właśnie drogą świętości? Drogą, na której uczymy się nie zniechęcać swoją małością. Uczymy się ufać, że Bóg jest mocen to niewielkie ziarno naszego trudu przekształcić w coś wielkiego. Miłość rzeczy małe zamienia w wielkie. Może właśnie dlatego lepiej jest zrobić coś, niż nie czynić nic.

Cytat

Wątpliwości łączą ludzi. Pewność ich dzieli.

Peter Ustinov

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem