Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: Jana ja ściąć kazałem. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę? I chciał Go zobaczyć (Łk 9,7-9).

* * *

Też czasem odczuwam niepokój, gdy słyszę o Jezusie. Dzieje się tak wtedy, gdy okazuje się, że mam swoje własne pomysły na życie, swoją drogę do zbawienia. Spotkanie z Jezusem jest jak spojrzenie w lustro. Ono nie kłamie. Ukazuje prawdę o moim postępowaniu. Na lęk wynikający z ukazania prawdy o mnie, o moim życiu mogę reagować różnie. Mogę nawet chcieć zobaczyć Jezusa, ale już Go nie chcieć posłuchać. Czasem mogę mieć Go dość i myśleć sobie: nie ma co przesadzać z tą pobożnością, modlitwą itd.

Każdy z nas jest grzesznikiem. Tyle, że jako grzesznicy dzielimy się na dwie grupy: na tych pysznych, którzy są świadomi swoich grzechów i próbują manipulować Jezusem. I na tych pokornych: świadomych swojej grzeszności i wołających do Jezusa: ulituj się nade mną! A Ty? W której grupie grzeszników jesteś?

Cytat

Czystość przejawia się szczególnie w przyjaźni wobec bliźniego. Przyjaźń rozwijana między osobami tej samej płci bądź różnych płci stanowi wielkie dobro dla wszystkich. Prowadzi do wspólnoty duchowej.

Katechizm Kościoła Katolickiego 2347

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem