ojciec syn tydzien ignacjanski

Jezus powiedział do Tomasza: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście. Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię (J 14, 6-14).

* * *
Tak długo jestem z wami. Tak długo jestem z tobą Magdo, Aniu, Darku, Macieju, Ewo... On jest z Tobą cały czas! Twoja relacja z Jezusem ma swoją bardzo konkretną historię. Być może jest to historia twoich upadków, niewierności, ale i twoich powrotów do Jezusa. Warto dziś się tym ucieszyć, podziękować Bogu za Jego wierną i wspierającą miłość, za łaskę powracania na drogę do Niego.

Czy (nie) wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Jeśli wierzysz, że Jezus jest w Tobie, zamieszkuje w Twym sercu, w Twej duszy, to konsekwentnie trzeba uznać, że również Bóg Ojciec jest w Tobie. Dlatego, że Jezus i Ojciec stanowią jedno: Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie. Co to znaczy? Jesteś zaproszony do odkrywania swojej relacji z Bogiem na zasadzie: dziecko, syn lub córka i Ojciec. Ale idąc dalej, jesteś zaproszony do tego, by stawać się na wzór Ojca, by stawać się jak Ojciec: miłosierny, łagodny, wymagający, ale z miłością. Co to dziś dla Ciebie znaczy? Czy ludzie wokół widzą w Tobie Boga Ojca?

Tydzień Ignacjański: więcej informacji tutaj.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem