Robię ją regularnie. Albo codziennie, albo co kilka dni. Taki już jestem. Pewnie perfekcjonista powiedzą ludzie z boku i przyznam im rację :-) A więc przyzwyczaiłem się do robienia list spraw do załatwienia. Jakoś tak wieczorem, gdy spojrzę na wykreślone sprawy czuję się spokojniejszy, może nawet trochę zadowolony z siebie, a może jeszcze niespokojny, że tyle spraw na tej liście pozostało. Próbuję jakoś ogarnąć swoją rzeczywistość. Jestem facetem. Podchodzę do życia po męsku – zadaniowo. Lubię się wykazywać, czuć satysfakcję, że komuś pomogłem, coś zrobiłem, coś załatwiłem.

Nie wiem co to było. Pewnie łaska adwentowa. Nagle mnie oświeciło. Zobaczyłem, że na liście brakuje jednej, bardzo ważnej pozycji. Zobaczyłem, że do tej pory nie wpisywałem nigdy bardzo ważnej sprawy do załatwienia: „miłości”. Nie uwzględniałem jej do tej pory. Chodź ludzie mnie chwalą i cieszą się, że im pomagam odnajdywać miłość i drogę do siebie, do Boga, to sam zobaczyłem, że gdzieś o niej zapomniałem. Może się do niej przyzwyczaiłem? Może uznałem ją za coś oczywistego, ale nie... rzeczywistego.


Teraz już wiem, że nie zrobię już żadnej innej listy na której by zabrakło miłości. Nie mam jeszcze odwagi wpisywać jej na pierwszym miejscu. Nie mam też odwagi by pisać to słowo wielką literą. Jest na razie na mojej liście na ostatnim miejscu, taka mała, jakby zapomniana, napisana z nieśmiałością, ale pojawia się codziennie. Mam nadzieję, że tyle miejsca ci na razie wystarczy – mówię do niej. I proszę ją by powoli wspinała się wyżej, aż na pierwsze miejsce, choć nie wiem ile czasu to nam zajmie.
Kiedy wpisuję ją na swoją listę, prosi mnie tylko o jedno. Żeby nie była nigdy sprawą do załatwienia.

Cytat

Wskazówką tego, że rzeczywiście się nawracasz jest codzienne podejmowanie współpracy z łaską Bożą, która uzdalnia Cię do kochania wszystkich ludzi bez wyjątku. Nienawrócony „kocha" tylko tych, którzy odwzajemniają jego uczucie lub przynajmniej są wobec niego życzliwi.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem