srware-iron

SRWare Iron – to darmowe odgałęzienie popularnej przeglądarki internetowej Google Chrome stworzone przez niemiecką firmę SRWare. Przeglądarka jest oparta na Google Chrome od Google'a. Swoim wyglądem nie różni się praktycznie od Chrome'a.

Pierwszą wersję SRWare Iron wydano 18 września 2008 roku, w odpowiedzi na niezadowolenie użytkowników programu Chrome wynikające z prowadzonej przez firmę Google polityki prywatności, a także z powodu negatywnej opinii wystawionej przeglądarce Chrome przez niemieckie Federalne Biuro ds. Bezpieczeństwa Informacji. W przeglądarce Iron usunięto następujące funkcje: Client-ID (nadawanie unikalnego identyfikatora użytkownikowi), Timestamp (przechowywanie dokładnej daty instalacji), podpowiedzi wyszukiwania, alternatywne strony błędów, raportowanie błędów, RLZ-Tracking (przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji), Google Updater oraz URL-Tracker.

Przeglądarka dostępna jest w języku polskim. Ma wbudowaną funkcję blokowania reklam. Istnieje także wersja portable - czyli można ją sobie zainstalować na przenośnym kluczu USB. Chyba warto zapoznać się z tą bezpieczniejszą wersją Chrome szczególnie, że z moich wstępnych obserwacji wynika, że jest to obecnie najszybsza przeglądarka.

Strona domowa przeglądarki Iron: https://www.srware.net/en/software_srware_iron.php

Na podst. Wikipedia

Cytat

Miłość jest jak róża: wszyscy skupiają się na jej kwiecie, ale to kolczasta łodyga utrzymuje ją przy życiu.

Richard Paul Evans

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem