Człowiek zadowolony ze skarbów swoich cnót przypuszcza niedorzecznie, że jest już u celu. Jeśli jednak celem i sensem ludzkiego życia jest sam Bóg, to człowiek nigdy tego celu nie może „mieć”; zawsze, dopóki żyje, jest tylko w drodze ku Niemu.

Tomas Halik, Zacheuszu! 44 kazania o sensie życia

Jak mam dziś żyć, aby stworzyć jutro, do którego się zobowiązałem?
Tony Robbins

Chrzest to sakrament osobistego związku z Jezusem, przez który wierzący staje się częścią Mistycznego Ciała wszystkich wierzących, czyli Kościoła. Jest sposobem, w jaki Jezus-Oblubieniec komunikuje swoeją miłość do każdej osoby ludzkiej.
Brant Pitre, Jezus. Historia największej miłości

Heroizm, świętość, magis - nazwij to jak chcesz, ale to nie sama heroiczna praca, co przede wszystkim heroiczne podejście do niej oraz do wszystkich innych powierzonych ci zajęć lub zadań wynikających z twojego powołania.

Parafraza na podst. Chris Lowney, Heroiczne przywództwo

Możesz zmienić miejsce zamieszkania, przełożonych, braci, ale jeśli nie zmienisz swojej wewnętrznej osoby, nigdy nie będzie ci dobrze; będziesz taki sam, gdziekolwiek jesteś, dopóki nie staniesz się pokorny, posłuszny, pobożny i ascetyczny w swojej miłości własnej.
św. Ignacy Loyola, List do Bartolomeo Romano

Na Zachodzie spotykamy się z samotnością, która nazywamy trądem Zachodu. Jest ona z wielu względów gorsza niż nasza bieda w Kalkucie.
Matka Teresa z Kalkuty

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem