rwz 2023 wyrozniajacy 1

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego we współpracy z oo. jezuitami oraz Fundacją Vinea w Poznaniu zaprasza na Rekolekcje w życiu codziennym pt. W jaki Kościół wierzę? Formuła rekolekcji nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich. Rekolekcje adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Nim głębszej i osobistej relacji. Szczególnie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości odbycia rekolekcji ignacjańskich w domach rekolekcyjnych.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://wzch.org.pl/poznan/2023/02/19/rekolekcje-w-zyciu-codziennym-2023/

Zapraszam na ogólnopolską sesję "Między egzorcyzmem a psychoterapią" organizowaną w ramach cyklu DUCHOWOŚĆ DO POZNANI:

program sesja miedzy egzorcyzmem a psychoterapia jezuici

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele Jezuitów w Poznaniu w ramach Tygodnia Ignacjańskiego 4-11.05.2022 - nawiedzenia Ikony św. Ignacego Loyoli oraz jego relikwii. W ramach tego czasu proponujemy wprowadzenia do medytacji do osobistego odprawienia. Materiały w formacie pdf można pobrać w tym miejscu.

Ikona sw Ignacego Loyoli

Kochani,
W związku z obchodami Roku Ignacjańskiego, który trwa jeszcze do 31 lipca 2022, pragnę serdecznie zaprosić Was do udziału w tzw. Tygodniu Ignacjańskim 4-11.05.2022 kiedy w naszym Sanktuarium w Poznaniu będziemy gościć ikonę św. Ignacego Loyoli wraz z jego relikwiami. Peregrynują one po wszystkich naszych jezuickich kościołach w Polsce.
Przygotowaliśmy z tej okazji program. Każdego dnia zapraszamy do odprawienia medytacji wg przygotowanych punktów, o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej Eucharystii w Sanktuarium, a bezpośrednio po niej wydarzenie:

pokoj na ukrainie

Kochani, zapewne zadajecie sobie pytanie, co możemy zrobić w obliczu bezprawnych, zbrojnych działań na Ukrainie?

Na pierwszym miejscu możemy modlić się o pokój na Ukrainie, nie czekając na 2 marca, środę, dzień postu i modlitwy o pokój ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka:

„Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny” – powiedział papież Franciszek (ekai).

Zapewne każdy z nas zna kogoś z Ukrainy. Bądźmy z tymi osobami. Wyraźmy, jak umiemy w naszych słowach i gestach, wsparcie dla nich i ich bliskich na Ukrainie. Wystarczy kilka słów otuchy czy zapewnienia o modlitwie. Oni tego bardzo potrzebują!

Możemy także wesprzeć Ukraińców materialnie. Ofiary ze zdrapki wielkopostnej przeznaczymy w tym roku właśnie na pomoc Ukrainie.

Możemy również pokazać naszą solidarność przez jakiś zewnętrzny emblemat na ubraniu lub na portalu społecznościowym.

slonce woda

Zapraszamy na weekend z Miłującą Obecnością – rekolekcje modlitwy Jezusowej zaplanowane w dniach 25-27.02.2022 w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu: ul. Sióstr Misjonarek 10, 61-680 Poznań (Morasko).

Tematyka: Będzie to czas skupienia w ciszy, która ma nam pomóc zatrzymać się i doświadczyć obecności Boga w praktyce modlitwy Jezusowej. Zachęcamy uczestników do postawy otwartości na to, co przyniesie nam cisza i odpoczynek w Jego obecności.
Prowadzący: Rekolekcje poprowadzi s. Weronika DRYL OSU, która oprócz prowadzenia rekolekcji i warsztatów z pisania ikon posługuje jako osoba towarzysząca w rekolekcjach ignacjańskich. Posługą kapłańską towarzyszyć nam będzie o. Dariusz MICHALSKI SJ, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem