Drodzy Przyjaciele i Sympatycy,

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, to czynimy tak, gdyż wierzymy, że każdy człowiek, Ty i ja, nawet ten najmniejszy jest kimś jedynym i niepowtarzalnym. Wierzymy ostatecznie w bycie stworzonymi na obraz i podobieństwo samego Boga!

Niech Święta Bożego Narodzenia przypomną nam o wielkiej godności każdej i każdego z nas, niech napełnią nas miłością i udzielą potrzebnych sił do okazywania sobie tak bardzo dziś nam potrzebnego wzajemnego szacunku.

o. Dariusz Michalski SJ

boze narodzenie 2020 chwila

Prezentujemy spot Poradni VINEA działającej przy naszym poznańskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Poradnia działa również online. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie: www.vinea.org.pl Do zobaczenia! :-)

Każdy z nas został obdarowany niezwykłym darem - życiem. Jak nadać mu głębszy sens? Jak odczytać Boży zamysł? Jak oddać życie, żeby je zyskać? Jeśli takie lub podobne pytania chodzą ci po głowie, zapraszamy do naszej grupy rozeznawania. W czasie półrocznej formacji prowadzonej przez siostry Sacré Coeur i Jezuitów chcemy pomóc ci w rozpoznaniu życiowej drogi i podjęciu dojrzałej decyzji. Podejmij decyzję, podejmij wyzwanie, PODEJMIJ ŻYCIE! Więcej informacji na: www.podejmijzycie.com/

stanowisko episkopatu

Zachęcam do zapoznania się z bardzo rzeczowym Stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tak zwanej Karty LGBT

  1. W ostatnich tygodniach niektóre z samorządów lokalnych zainicjowały działania mające na celu promocję praw osób homoseksualnych, biseksualnych i transgenderycznych. Szczególnym wyrazem tych tendencji są dążenia do wprowadzenia tak zwanej Karty LGBT (LGBT – ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgenders – skrót obejmujący lesbijki, gejów, osoby biseksualne oraz osoby transgenderyczne). Wyrażając sprzeciw wobec tego projektu, Biskupi pragną podkreślić, że u podstawy ich stanowiska nie stoi brak szacunku dla godności wyżej wspomnianych osób, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci.

Poznańska Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA www.vinea.org.pl przyjmie na staż na zasadzie wolontariatu studentów zainteresowanych zdobyciem doświadczenia w zakresie promocji działań Fundacji, szczególnie w zakresie pomocy psychologicznej.

Zakres obowiązków stażysty:
• Redagowanie i publikowanie postów, ogłoszeń, tekstów reklamowych na stronie www, FB itp.
• Projektowanie plakatów i ulotek reklamowych
• Redagowanie i wysyłka newslettera
Korzyści:
• Zdobycie doświadczenia w zakresie promocji
• Poznanie działalności Fundacji ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania poradni psychologicznej
• Możliwość korzystania na preferencyjnych zasadach z usług poradni w uzgodnionym zakresie, zwłaszcza rozwój osobisty
• Uzyskanie rekomendacji po ukończeniu stażu
Czas stażu: 3 miesiące z możliwością przedłużenia
Zgłoszenia – list motywacyjny na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

jak przyjmowac komunie swieta

W swoim poprzednim artykule pt. „Jak przystępować do Komunii świętej?” przypomniałem podstawowe zasady, które obowiązują wiernych w Kościele w Polsce. Warto jednak przypomnieć sobie także duchowy sens Komunii świętej.

Pojawienie się także w naszym kraju globalnego zagrożenia w postaci pandemii koronawirusa zwróciło naszą uwagę na dar i moc Bożej miłości wyrażającej się właśnie w łasce Komunii świętej. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki napisał w jednym ze swoich listów: „w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej”.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2021
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem