rybacy

Jezus powiedział do tłumów: Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha! (Mt 11,11-15)

* * *

A może jednak potrzeba mi gwałtowności, zdecydowania i determinacji? Ileż można się zastanawiać nad tym, czy Bóg mnie kocha? Czy o mnie pamięta? Dla mnie dzisiejsza Ewangelia jest wezwaniem by z całą siłą uwierzyć ponownie Bogu wbrew wszystkiemu: trudnościom życiowym, poczuciu depresji, bezsensu... Czy ja rzeczywiście próbuję wykrzesać z siebie siły by uwierzyć w Jego miłość? Czy zdobywam Królestwo? To znaczy czy podejmuję konkretne działania w tym celu, a może tylko czekam i mówię sobie: "Zobaczymy, co się wydarzy?". Królestwo potrzebuje być zdobyte, potrzebuje wysiłku z mojej strony, potrzebuje konkretnych działań. Czy już wiesz jakich?

Cytat

Mądry człowiek potrafi uczyć się nawet od głupca. Głupiec nie uczy się od nikogo. Nawet od mędrca.

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem