dmuchawiec2

Jezus powiedział do tłumów: Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma (Łk 8,16-18).

* * *

Jezus wydobywa dziś na światło nasze myślenie: ten, kto pozytywnie patrzy na siebie i świat dostrzega, że Bóg obdarował go obficie. Ale nie brakuje również i tych, którzy uważają, że nic nie mają, nic nie umieją, nie są nic warci. Ale czy tacy ludzie istnieją? Przecież każdy z nas coś ma. Coś czym może się podzielić z innymi. Gdyby tak nie było, wtedy nie moglibyśmy kochać. Bo miłość polega na wzajemnym udzielaniu sobie dóbr. Jeśli wierzymy, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to znaczy, że jesteśmy naprawdę bogato obdarowani.

Jeśli jednak myślisz, że nic nie masz, to potrzebujesz nawrócenia swego myślenia. A ono zaczyna się od dziękczynienia. Czyli od otwarcia oczu na dobro, które jest w Tobie i wokół Ciebie, a którego być może jeszcze nie zauważasz. No więc za co dziś możesz podziękować Bogu: w sobie, w innych, w otaczającym Cię świecie?

Cytat

Wskazówką tego, że rzeczywiście się nawracasz jest codzienne podejmowanie współpracy z łaską Bożą, która uzdalnia Cię do kochania wszystkich ludzi bez wyjątku. Nienawrócony „kocha" tylko tych, którzy odwzajemniają jego uczucie lub przynajmniej są wobec niego życzliwi.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem