niebo2
Jezus powiedział do swoich uczniów: Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego. Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga (Łk 24,46-53).

* * *

Dzisiejsze czytania niosą ze sobą pewien paradoks. Z jednej strony słyszymy bowiem w aklamacji: "Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28,19.20). Z drugiej jednak strony Ewangelia opisuje, że Jezus "rozstał się z nimi". Jak to jest? Jezus z nami pozostał czy odszedł?

Od momentu Wniebowstąpienia Jezus rzeczywiście przestał być widoczny dla oczu ciała. Nie możemy Go zobaczyć fizycznie. A jednak pozostał z nami bo możemy Go rozpoznać oczyma serca. Gdy patrzymy sercem widzimy niebo. Przykład? Pomyśl o jakiejś bliskiej ci osobie na przykład współmałżonku czy przyjacielu. Dlaczego na tego samego człowiek raz patrzysz ze złością czy gniewem, a innym  razem z czułością i serdecznością? To zależy od tego czy patrzysz tak, jak Jezus czy tylko po ludzku. To Jezus udziela Ci łaski nieba w Twoim sercu, gdy zdobywasz się na odwagę przekroczenia swoich uprzedzeń i próbujesz spojrzeć oczyma serca. To spojrzenie z miłością jest "dowodem", że On jest z Tobą - uzdalnia Cię do patrzenia przekraczającego ludzkie spojrzenie.

Niebo jest w nas ilekroć okazujemy miłosierdzie, przebaczenie czy pomoc drugiemu człowiekowi. To przedsionek wiecznego nieba, w którym będziemy patrzeć na siebie ze zrozumieniem, zaufaniem i akceptacją. I tak samo będziemy też widzeni przez innych!

 

Cytat

Wskazówką tego, że rzeczywiście się nawracasz jest codzienne podejmowanie współpracy z łaską Bożą, która uzdalnia Cię do kochania wszystkich ludzi bez wyjątku. Nienawrócony „kocha" tylko tych, którzy odwzajemniają jego uczucie lub przynajmniej są wobec niego życzliwi.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem