post2

Wezwanie: "Pojednajcie się z Bogiem!" pada na początku Wielkiego Postu. To słowo skierowane jest do Ciebie i do mnie. Tak, do Ciebie, który uważasz się za kogoś przykładnego i dobrego. A jednak Bóg mówi dziś Tobie: „Pojednaj się!”. To znaczy: miej odwagę przyznać się do swojego niepojednania, w pewnym sensie skłócenia ze Stwórcą, drugim człowiekiem i samym sobą.

Skłócenie z Bogiem uwidacznia się w nastawieniu do życia. Bardzo często jesteśmy wobec życia na nie. A przecież jest darem Boga! Myślimy o życiu po śmierci, ale chyba należałoby zapytać się czy jest możliwe życie przed śmiercią? Czy to, co teraz jest Twoim udziałem to życie czy tylko jego pozór? Jakiego życia pragniesz w głębi swego serca?

Skłócenie z drugim człowiekiem ujawnia się w różnych formach przemocy: oceny, odrzucenia bliźniego czy uważania się za lepszego od niego. Jak sam kiedyś zostałeś potraktowany i zraniony tak teraz sam traktujesz innych, często ich raniąc.

Skłócenie ze sobą samym ujawnia się w nerwicach, lękach, depresjach... To nic innego jak odmowa wejścia na drogę rozwoju. To rezygnacja z siebie, bo przecież i tak wiesz że nic nie jesteś wart... A jednak Bóg ma w tym względzie inne zdanie. Dzięki Bogu!

Popatrz na Wielki Post jak na ocean łaski i miłosierdzia. Kolejny raz Bóg pochyla się nad Tobą i zaprasza Cię do życia. Do życia w pełni! Zacznij od uznania, że Ci go brakuje. Że potrzebujesz pojednania ze Stwórcą, bliźnim i sobą. Wystarczy ten pierwszy krok, a Bóg poprowadzi Cię dalej...

Cytat

Miłość do Boga czysta jest wtedy, gdy radości i cierpienie wzbudzają w nas taką samą wdzięczność.

Simone Weil

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem