u-niego

Nazajutrz Jan znowu stał w tym miejscu wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! - to znaczy: Nauczycielu - gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» - to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas» - to znaczy: Piotr (J 1, 35-42).

* * *

Jest wielu ludzi zainteresowanych Jezusem. Chcą Go zobaczyć, ale nie chcą się z Nim spotkać. Chcą Go posłuchać, ale nie chcą Go usłyszeć. Chcą z Nim pobyć przez chwilę, ale nie chcą za Nim iść przez całe życie. Być uczniem Jezusa to podjąć decyzję o związaniu się z Jezusem na stałe. Na dobre i na złe. Jezus rozbudza w uczniach miłość do siebie zapraszając ich do własnego domu. Dom to intymna przestrzeń, gdzie zaprasza się tylko najbliższych. Jezus dziś zaprasza Cię do swego domu. Poprzez kilka chwil, które możesz z Nim spędzić osobiście na modlitwie chce mówić do Twego serca. Mówić o tym, że jesteś ukochany taki, jaki jesteś. Chce Ci dać doświadczyć bezwarunkowej akceptacji i afirmacji Twojej osoby. Przez doświadczenie swojej dobroci chce Cię zaprosić do zaufania Mu.

Zobacz jak ważna jest zdrowa intymność w relacjach z Bogiem i innymi dla Twojego życia. Wymaga od Ciebie zaufania do siebie i do Jezusa, do przyjaciela, do współmałżonka. Zaufania, że wystarczy się zatrzymać, pobyć ze sobą, popatrzeć na siebie, stracić wspólnie czas ze sobą, aby odkryć – jak mawiał Tomasz Merton, że najważniejsze są te chwile, gdy nic się nie dzieje. Zwykłe proste przebywanie ze sobą. Zobacz, że jest w Tobie wielka tęsknota za takim zwykłym byciem z Jezusem, za przytuleniem się do Niego, za zaufaniem w to, że wie co robi, że Twoje życie nie wymyka Mu się z rąk – choć Ty możesz teraz tak właśnie o tym myśleć.

Cytat

Ludzie nastawieni pozytywnie okazują innym, co kochają, czego pragną, do czego zmierzają, jaki system wartości wyznają. Jakże różnią się od tych, którzy potrafią komunikować tylko to, czego nienawidzą, nie lubią, czemu się sprzeciwiają i czego za żadne skarby nie zrobią.

Henry Cloud, John Townsend

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem