dmuchawiec2

Jezus powiedział do tłumów: Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma (Łk 8,16-18).

* * *

Jezus wydobywa dziś na światło nasze myślenie: ten, kto pozytywnie patrzy na siebie i świat dostrzega, że Bóg obdarował go obficie. Ale nie brakuje również i tych, którzy uważają, że nic nie mają, nic nie umieją, nie są nic warci. Ale czy tacy ludzie istnieją? Przecież każdy z nas coś ma. Coś czym może się podzielić z innymi. Gdyby tak nie było, wtedy nie moglibyśmy kochać. Bo miłość polega na wzajemnym udzielaniu sobie dóbr. Jeśli wierzymy, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to znaczy, że jesteśmy naprawdę bogato obdarowani.

Jeśli jednak myślisz, że nic nie masz, to potrzebujesz nawrócenia swego myślenia. A ono zaczyna się od dziękczynienia. Czyli od otwarcia oczu na dobro, które jest w Tobie i wokół Ciebie, a którego być może jeszcze nie zauważasz. No więc za co dziś możesz podziękować Bogu: w sobie, w innych, w otaczającym Cię świecie?

Cytat

Ludzie nastawieni pozytywnie okazują innym, co kochają, czego pragną, do czego zmierzają, jaki system wartości wyznają. Jakże różnią się od tych, którzy potrafią komunikować tylko to, czego nienawidzą, nie lubią, czemu się sprzeciwiają i czego za żadne skarby nie zrobią.

Henry Cloud, John Townsend

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 820 gości oraz 1 użytkownik.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem