laska2

(...) Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa (Ef 4, 1-7. 11-13).

* * *

Tobie też! Tobie też została dana łaska według miary daru Chrystusowego. To znaczy łaska konieczna i wystarczająca do tego, abyś żył, abyś był dobrym ojcem, mężem, abyś była dobrą matką, żoną. Abyś był dobrym człowiekiem. Abyś mógł uwierzyć, że jesteś ukochany niezależnie od tego, co Ci się przydarza. Abyś uwierzył, że Bóg jest przy Tobie i Cię wspiera. A więc powstań i ruszaj! Żyj dla chwały Boga czyli buduj Ciało Chrystusowe - wspólnotę Kościoła, za którą Jezus oddał swoje życie. Zostałeś powołany, aby także oddawać swoje życie za Kościół. Pamiętaj, że nie żyjesz dla siebie. Przynoś owoce tam, gdzie jesteś posiany. Nie porównuj się z innymi. Rób to, co możesz. Akceptuj to, czego nie możesz. Bądź pokorny i spokojny. Bóg jest z Tobą!

 

Cytat

Poszanowanie osoby ludzkiej przejawia się w poszanowaniu zasady, aby poszczególni ludzie uważali każdego bez wyjątku bliźniego za „drugiego siebie", zważając przede wszystkim na jego życie i środki konieczne do jego godnego prowadzenia. Żadne prawodawstwo nie jest w stanie samo przez się usunąć niepokojów, uprzedzeń oraz postaw egoizmu i pychy, stojących na przeszkodzie ustanowienia prawdziwie braterskich społeczności. Postawy te przezwycięża jedynie miłość, która w każdym człowieku dostrzega bliźniego, brata.

Katechizm Kościoła Katolickiego, 1931.

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 228 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem