maryja-wniebowziecie

W Maryi, matce Syna Bożego – Jezusa Chrystusa, widzimy pełnię współpracy ludzkiej natury z Boską łaską. Maryja jest pełna łaski. Co to znaczy? Wobec każdego z nas Bóg ma plan miłości. By go zrealizować potrzebujemy łaski. Bóg udziela jej hojnie nie tylko Maryi, ale i każdemu z nas. Maryja jest dla nas przykładem współpracy z tą łaską. Tą, która jak puste naczynie pozwoliła napełnić się łaską z nieba.
Realizacja Bożego planu miłości to niekoniecznie zewnętrzne dzieła: budowa ogromnej świątyni, akcje humanitarne,  zakładanie nowych zgromadzeń zakonnych itp. Maryja podjęła współpracę z łaską Bożą w swoim wnętrzu, w świątyni swego serca.
W czasie Zwiastowania odpowiedziała aniołowi: „Niech mi się stanie”. Zgodziła się, by łaska Boża w niej działała, by ona sama dokonywała w niej wielkich dzieł. Zgodziła się na pierwszym miejscu na pewien rodzaj bierności, przyjmowania...

Dzisiaj Ewangelia ukazuje nam Maryję, która współpracuje z łaską Bożą uwielbiając Boga. Zwraca uwagę na to, jaki Bóg jest dla niej. To jeden z moich ulubionych ostatnio sposobów modlitwy: rezygnować z krążenia wokół siebie, a zwracać się w stronę Boga kontemplując to, jaki jest dla mnie.

Maryja uwielbia dziś Boga mówiąc o Nim, że jest:
- Tym, który dokonuje zbawienia,
- Tym, któremu miła jest postawa pokory Maryi (wejrzał na uniżenie),
- Tym, który czyni wielkie dzieła w jej życiu
- Tym, który daje poznać Maryi swoją świętość (wierny w miłości),
- Tym, który leczy duszę łaską miłosierdzia,
- Tym, który nie przestaje pracować w Maryi (moc = praca w czasie) itd.

Zatrzymaj się dziś wraz z Maryją i zobacz, jaki Bóg jest dla Ciebie. Otwórz swą duszę na Boga w postawie uwielbiania Go. Uwierz, że to, co wydarzyło się w życiu Maryi jest znakiem i zapowiedzią wypełnienia się Bożego planu miłości w Tobie. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych.

Cytat

Ludzie nastawieni pozytywnie okazują innym, co kochają, czego pragną, do czego zmierzają, jaki system wartości wyznają. Jakże różnią się od tych, którzy potrafią komunikować tylko to, czego nienawidzą, nie lubią, czemu się sprzeciwiają i czego za żadne skarby nie zrobią.

Henry Cloud, John Townsend

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem