herbata

W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli (Łk 10,21-24).


* * *
Wiara zaczyna się tam, gdzie oko przestaje być tylko zewnętrznym narządem badającym otaczający go świat, narządem, którym posługują się mądrzy i roztropni, by wyciągnąć dla siebie doczesną korzyść. Wiara zaczyna się tam, gdzie oko staje się narządem serca. Gdy patrzymy na świat już nie tyle oceniając, przewidując, pożądając ale patrzymy w duchu Jezusa, który jest jedno z Ojcem.
A jak patrzy Bóg? Jak patrzą Trzy Boskie Osoby? Gdy Bóg stworzył świat i człowieka, zobaczył, że wszystko było bardzo dobre. Bóg ma dobre oczy! Jest kontemplatykiem! A my jesteśmy Jego dziećmi. Mamy oczy po Nim. To prawdziwe oczy, które są oczami serca tak, jak pisze o tym św. Paweł: „Proszę aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego. Niech da wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania" (zob. Ef 1, 17-18).
Ileż razy nasze oczy są nieszczęśliwe z powodu bogactw, czy dóbr, których pragniemy, a których zdobycie niepokoi nasze serca! I na odwrót: ileż pokoju wlewa się w nasze serce, gdy patrzymy na świat jako na dar Bożej Miłości.
Szczęśliwe oczy to takie, które umieją zobaczyć w Jezusie dar Bożej Miłości wobec każdego z nas. Szczęśliwe oczy to takie, które w drugim człowieku potrafią dostrzec bliźniego – nie wroga. To takie, które w najzwyklejszym dniu, jak ten dziś, potrafią dostrzec dar Bożej obecności i działania. To takie, które zwykłą herbatę podaną z miłością uznają za najlepszą herbatę świata.

Cytat

Miłość daje siłę, by postępować tak, jak należy. Nawet jeśli jest to bardzo trudne.

Richard Paul Evans, "Obiecaj mi"

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 313 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem