czekanie

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się! Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie (Mt 17,1-9).

* * *

Piotr potrzebuje przemiany. Gdy widzi nieznanego sobie dotąd Jezusa zaczyna mówić. Gdy jeszcze mówi z obłoku dochodzi głos Ojca: "słuchajcie!". Gdy schodzą z góry Jezus także odwołuje się do zamilknięcia: "Nie opowiadajcie nikomu".

Potrzebujesz przemiany. Potrzebujesz zamilknąć. Potrzebujesz odłożyć na bok swoje wewnętrzne rozgadanie i hałas. Wytrzymaj ze sobą, z tym, co Cię otacza. Nie udzielaj sobie własnych odpowiedzi. Poczekaj na te, których Bóg chce Ci udzielić. Stwórz dla nich przestrzeń poprzez wewnętrzne milczenie i cierpliwe oczekiwanie.

--
Photo courtesy of Meg Wills

Cytat

Przemoc to siła, na którą nie ma zgody, zaś naprawdę silnym mężczyzną jest ten, który nie odwołuje się do przemocy.

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem