Ewangelia na dziś

Ewangelia na dziś to:

Dostępne rozważania do dzisiejszej Ewangelii:

Była sobie pustynia a na niej piękna oaza z zielonymi palmami, źródłem czystej wody i miejscem na odpoczynek i nocleg. Przez pustynię wędrowały różne karawany: zarówno kupcy jak i ważne osobistości, zwykli ludzie i zbójcy. Jednym słowy wszyscy: i ci dobrzy i ci źli. Wszyscy jednak korzystali z oazy. Gdy przybywali do niej dobrzy mogli skorzystać z cienia palm, pokrzepić się pijąc krystalicznie czystą i orzeźwiającą wodę oraz z odpocząć. Podobnie źli. Gdy przybywali do oazy zbójcy palmy dalej rzucały cień, źródełko biło nadal i dalej było miejsce na odpoczynek.

* * *

Jaki kanon miłości obowiązuje w Twoim życiu? Czy przestajesz być dobry, gdy spotykasz złych? A może swój cień, wodę i miejsce ofiarujesz tylko tym, którzy w Twoim przekonaniu zasługują na to? Jakimi kryteriami miłości kierujesz się w swoim życiu? Jakie kryteria tzw. „miłości” przejąłeś ze swojej kultury? Czy pokrywają się one z Ewangelią?

Jezus powiedział: tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych (Mt 5:45).

Czytania na dziś

Cytat

Wskazówką tego, że rzeczywiście się nawracasz jest codzienne podejmowanie współpracy z łaską Bożą, która uzdalnia Cię do kochania wszystkich ludzi bez wyjątku. Nienawrócony „kocha" tylko tych, którzy odwzajemniają jego uczucie lub przynajmniej są wobec niego życzliwi.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem