Ewangelia na dziś

Ewangelia na dziś to:

droga

Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują (Mt 7,6.12-14).

* * *

Jezus przywołuje dziś zasadę sprawiedliwości: "Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe. Czyń drugiemu to, co sam chciałbyś od niego otrzymać". Możemy ją wyrazić jeszcze innymi słowami: Traktuj bliźniego tak, jak Bóg potraktował Ciebie nawet jeśli bliźni traktuje Ciebie źle.

Nie chodzi w tej zasadzie o bycie naiwnym. Jeśli ktoś Cię prześladuje, stosuje przemoc psychiczną, fizyczną lub duchową musisz postawić mu granice. Nie wolno zgadzać Ci się na jego postępowanie. I może to właśnie jest ciasną bramą: umieć stanąć w obronie samego, samej siebie. W ten sposób okazać sobie miłość. Tę samą miłość, którą Jezus okazał Tobie stając w Twojej obronie, oddając swoje życie za Ciebie.

Czytania na dziś

Cytat

Gdy przestałem się modlić przestałem rozumieć Boga. Gdy przestałem odprawiać rachunek sumienia przestałem rozumieć siebie.

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 3084 gości oraz 1 użytkownik.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem