Cały dzień czekałem na Ciebie, a cała moja psychika wydzielała truciznę nie powściągniętej aktywności. Czekałem na Twoje milczenie i Twój pokój, aby je opatrzyły i oczyściły, o Panie mój.

Uzdrowisz mi duszę , kiedy Ci się spodoba, bo zaufałem Tobie.

Nie będę więcej ranić się myślami i pytaniami, które otoczyły mnie jak ciernie: tej pokuty nie żądasz ode mnie .

Utworzyłeś moja duszę dla Twojego pokoju i Twojego milczenia, a rozdarta jest hałasem mojej działalności i moich pragnień. Umysł mój codziennie jest ukrzyżowany przez własny jego głód doświadczeń, pomysłów, zadowolenia. Nie posiadam mojego domu w milczeniu.

Ale zostałem stworzony dla Twojego pokoju i nie pogardzisz moja tęsknotą za świętością Twojego głębokiego milczenia. O Panie mój, nie zostawisz mnie na zawsze w tym smutku, ponieważ zaufałem Tobie i bez skargi będę czekał, jak długo Ci się spodoba. To dla Twojej chwały.

Cieszę się, że takie kartki ukazują mnie takim, jakim jestem - hałaśliwym, pełnym rozgwaru moich wad i namiętności, z szeroko otwartymi ranami po moich grzechach. Pełnym własnej próżni. A jednak, chociaż mój dom jest taką ruiną. Ty w nim mieszkasz.

Thomas Merton, Znak Jonasza

Cytat

Miłość daje siłę, by postępować tak, jak należy. Nawet jeśli jest to bardzo trudne.

Richard Paul Evans, "Obiecaj mi"

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem